E-ticaret özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için oldukça uygun bir ticaret şeklidir. E-ticaret, belirli satış noktalarının dışına çıkarak satışların artmasına olanak sağlar.

E-TicaretSitenizin  Başarı Olması İçin Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Sitenizi ziyaret edenlerin alışverişlerini en kısa zamanda gerçekleştirmelerine imkân sağlayın. Hızlı alışveriş tecrübesi her zaman tercih nedenidir.

Müşteriler bir kampanyanın sona ereceğini gördüklerinde, hemen satın alma ihtimalleri artıyor. Ayrıca müşterileriniz sık sık yeni kampanya var mı diye sitenizi ziyaret edeceklerdir.

Aradıklarını uğraşmadan bulmaları, müşterinin mağazanızda harcadığı zamanı kısaltır ve müşteri memnuniyetini artırır. Bunun için ürünlerinizi tanıtan anahtar kelimelere dikkat edin.

Müşteriler son dakikada değil, satın alma işlemini tamamlamadan önce kargo ücretinin tam olarak ne kadar tutacağını bilmek isterler. Bu konuda doğru bilgi verin.

Alışverişe para harcayan müşteriler, banka komisyonu ödemekten nefret ederler. Onlar için en kullanışlı ödeme biçimi hangisiyse onu seçmeleri için çok sayıda seçenek sunmanız gerekir.

E-ticarette müşterilerin ürünü fiziksel olarak  inceleme imkanı yoktur.  Müşterileriniz alacağı ürünü, sitenizdeki görsellerden ne kadar çok görüp tanırsa,  satın almaya karar vermesi o kadar kolay olur.

Müşteriler ihtiyaç duydukları şeyin kendilerine hemen ulaşmasını isterler. Teslimatı en hızlı yapan satıcılar her zaman öne çıkarlar. Bu nedenle teslimat sürenizi kısa tutmak elinizden geleni yapın.

Sizi ulaştıklarında onlara karşı ilgili ve kolay ulaşılır destek sunarsanız, sitenizi daha sonra tekrar ziyaret ederler. Her zaman ulaşılabilir olun ve desteği maksimum seviyede tutun.

Müşteriler alışveriş yapacakları siteyi seçerken güvenliğe önem veriyorlar. SSL protokolü kullanmayan satıcılar müşterilerine yeterince güvenli alışveriş imkanı sunmuyorlar demektir.

Müşteriler, aksilik yaşadıkları kargolardan yeniden ürün beklemeyi sevmezler. Bu yüzden  ürünü almaktan vazgeçen müşterilerolabilir. Müşterilere farklı kargo seçenekleri sunun.

Çalışmalarımızdan Bazıları

www.ilyadamarket.com

www.algaeandmore.com

www.spormaster.com