Sosyal medya, paylaşım yapılmasına olanak sağlayan, nerede olduğunuzu, olaylara bakış açınızı, düşüncelerinizi, günlük yaşamanızı, fotoğraflarınızı, çevrenizdeki insanlara ulaştırabilen online bir ağdır.

Birçok insan veya kurum sosyal medyayı aktif olarak kullanmaktadır. Kullanıcılar içerikleri, haberleri, makaleleri, fotoğrafları haber veya blog sitelerine girmeden sosyal medya aracılığıyla görebilmekte, görüşlerini yine sosyal medya araçları ile yansıtabilmektedir.

Sosyal Medya Yönetiminizde Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Hedef kitlenizi yanlış belirlemeniz, firmanıza ilgiyi azaltır ve paylaşımlarınızın ilgisini çekmeyeceği kişileri hedef alarak yapacağınız planlamalar etkisiz olur.

Paylaşımlarınızda kullandığınız renkler, sloganlar, yazı karakterleri istikrarlı bir şekilde kullanılırsa; hedef kitleniz bir süre sonraki paylaşımlarınızda sizi hatırlayacaktır.

Kendi ürünleriniz ve firmanızla ilgili gönderilerinizde taklit değil özgün içerikler kullanın. Bu kullanıcı gözünde firmanıza olan güveni artıracaktır.

Hedef kitlenizle, kullanıcılarınızla sürekli etkileşim halinde olmanız onları özel hissettirir ve aranızda bir güven oluşmasını sağlar.

İçeriklerinizi yayınladığınız günlerde oluşturduğunuz tek bir içeriği tüm platformlarda yayınlamayın. Her platformun kitlesi aynı değildir.

Tekdüzeliğin dışına çıkın. Sürekli görsel paylaşımlar yapıyorsanız, arada video içeriklerde paylaşmayı deneyin.